Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programı

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Bilgisayar işletmenliği, özellikle kamu kurumlarında kullanılan bilgisayarlar ve bu gibi teknolojik diğer ekipmanların bakım ve onarımını gerçekleştirmek üzere yine devlet tarafından görevlendirilen personellerin sahip oldukları mesleki alan olma özelliğine sahiptir. Bu kişiler kamu kurumlarına atama yöntemi ile dâhil olarak çalışma fırsatı elde etmekte ve aynı zamanda da kariyer hedeflerini gerçekleştirme noktasında adım atmaktadırlar. Bilgisayar işletmenlerinin alanlarında, tüm teknolojik ekipmanı, veri dosyaları, sarf malzemeleri vb. için güvenli ortamların korunmasını sağlamak gibi pek çok farklı sorumlulukları bulunmaktadır.  Bu noktada bilgisayar işletmenliği alanında meslek sahibi olmak ve öte yandan da mesleğinde son derece donanım sahibi olmak isteyen kişilerin iyi bir eğitim süreci geçirmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu mesleki alanın özellikle son dönemlerde çok daha tercih edilir bir yapıya sahip oluşu nedeni ile bilgisayar işletmenliği eğitim faaliyetlerini yürüten birçok farklı kurum ve kuruluş açılmıştır. Kurum olarak biz, bu alanın eğitim sürecini bünyemizde nitelikli ve bir o kadar da özen göstererek sürdürmekteyiz. Gerçekleştirilen bu eğitim sürecini belirtilen koşullar çerçevesinde tamamlayarak kurumumuz tarafından hazırlanacak olan sınavda yeterli puanı alan kişilere yine kurumumuz tarafından e-devlet onaylı olan mesleki uzmanlık sertifikaları teslim edilecektir. Bu sertifika sayesinde ise kursiyerlerimizin hem özel sektör hem de kamu kurumları olmak üzere diledikleri alanda iş sahibi olmaları ve mesleklerini icra edebilmeleri mümkündür.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitim Sertifikası

Kurumumuz bünyesinde bilgisayar işletmenliği eğitimini almış ve bu eğitim faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüttükten sonra yapılacak olan sınavdan yeterli puanı alan kişiler, alanlarında sahip oldukları donanım ve bilgi birikimini kanıtlayan sertifikalarını almaya hak kazanmaktadırlar. Bilgisayar işletmeni mesleki uzmanlık sertifikası, bu sertifikayı edinen bakanlıklar, bakanlıklara bağlı olan kurumlar, belediyeler, hastaneler ya da özel kurumlar gibi pek çok alanda ve yerde çalışabilme imkânı sunar. Ancak bu noktada da bu sertifikayı edinmek için kişilerin öncelikle kurs programımıza kayıt yaptırmaları ve eğitim sürecimize dâhil olmaları gerekmektedir. Ardından ise eğitim sürecinin tamamlanması sonrasında yine kurum tarafından yapılacak olan sınavdan gerekli koşulları da sağlayarak başarılı olan üyelerimiz sertifikalarını alırlar. Bu sertifika, E-devlet onaylı olup işverenler tarafından kolaylıkla görüntülenebilir bir yapıya sahiptir ve kişilerin iş sahibi olmaları noktasında son derece yetkin özellikler taşıyarak kursiyerlerimize destek sağlamaktadır. Verilen sertifikanın E-Devlet onaylı oluşu sizlere her alanda destek sağlayacaktır ancak dikkat edilmesi gerekmektedir ki bu onayı taşıyan belgeyi eğitim süreci sonrasında veren kurum sayısı oldukça nadirdir. Bu noktada da kurum seçimi yapılırken eğitim faaliyetleri sonucunda verilecek olan belgenin bu onayı taşıyıp taşımadığına bakılması kursiyerlerin sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamamasına yardımcı olacaktır. Bu sertifika sayesinde hem çok daha hızlı bir şekilde iş bulabilir hem de alanınızda sahip olduğunuz donanımı göstermede bir kanıt elde ederek iş sahibi olma sürecinizi büyük oranda kolaylaştırma olanağına sahip olmuş olursunuz. Kurs sürecimize ve eğitimlerimizin içeriğinde dair daha detaylı bilgi alabilmek ya da kursumuzun e-devlet onaylı sertifika gibi size sunduğu imkânlar hakkında bilgi edinmek ve kurs programımıza hemen kayıt olarak eğitim sürecimize dâhil olmak için internet sitemizde bulunan iletişim bilgilerimiz aracılığı ile bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenlerinin Mesleki Sorumlulukları Nelerdir?

Bilgisayar işletmenlerinin temel sorumlulukları, kendi sorumluluklarında bulunan her türlü teknolojik aletin bakım ve onarımını yaparak herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlamak ve yine bu ekipmanların güvenliğini sağlamaktır. Öte yandan bu işlemleri gerçekleştirirken meydana gelebilecek durumlar hakkında da bilgi sahibi olmaları gerektiğinden ötürü geniş bir bilgi birikimine sahip olmaları gerekmektedir. Bu noktada ise bilgisayar işletmenlerinin mesleki yaşantıları boyunca farklı alanlarda ve noktalarda da sorumlulukları ve hakim olmaları gereken noktalar bulunmaktadır. Bu görevler arasında;

  • Sistemde oluşan hataları ya da sorunları ofis programlarını kullanarak kayıt altına almak
  • Kurumun internet sitesi üzerinde düzenlemeler yapmak
  • Office programlarını kullanarak sisteme veri girişini sağlamak
  • Sistem yedeklemelerinin önceden belirlenmiş bir programa göre düzenli ve başarılı bir şekilde yapılmasını sağlamak.Ekipman ve/veya yazılım arızalarının doğru raporlarını geliştirir ve sürdürmek
  • Bilgisayar ekipmanının temizliğini korur ve diğer işletme bakım işlevlerini düzenli olarak gerçekleştirmek
  • Yazılı ve basılı evrakların dijital ortama geçmesini sağlamak gibi pek çok farklı nokta bulunmaktadır

Kurumumuz bünyesinde alacağınız eğitim, sizleri çalışma hayatınızda herhangi bir problemler karşılaşmamanız adına gerekli yetkinliğe ulaştırma noktasında her türlü bilgi ve donanımı ise bünyesinde barındırmaktadır. Bu bağlamda, bünyemizden alacağınız eğitim ve E-Devlet onaylı sertifika, mesleki alanınızda çalışmanız ve iş bulabilmeniz için gerekli tüm bilgileri içermekte olup size özel sektör ya da kamu kurum ve kuruluşları fark etmeksizin çalışma ve iş bulma imkânı sağlar.

Bilgisayar İşletmenliği Farklı İş Tanım ve İmkânları

Bilgisayar işletmenliği, mesleki alan olarak geniş bir sorumluluk çevresine hâkim olan bir dal olma özelliğine sahip ve aynı zamanda da insanlar tarafından sık yönelim gösterilen bir dal olarak gündeme gelmektedir. Bu noktada bu personellere sektörde duyulan ihtiyacın da fazla oluşundan ve bilgisayar işletmenlerine sunulan imkânların iyiliğinden kaynaklı olarak bu alanda iş sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı da her geçen gün bir artış göstererek yaygınlaşmıştır. Bunun da bir getirisi olarak bilgisayar işletmecisi olan kişilerin iş bulma noktasında avantajlara sahip oldukları ve diğer meslek dalları ile kıyaslandığında iş sahibi olmalarının daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştiği göz önüne çarpmaktadır. Bu mesleğe sahip kişiler, eğitim süreçlerinin ardından sertifikalarını almaya hak kazandıkları takdirde bakanlıklar, bakanlıklara bağlı olan kurumlar, belediyeler, hastaneler ya da özel kurumlar gibi pek çok alanda ve yerde çalışabilme imkânına erişerek kariyer hedeflerini gerçekleştirmeye adım atabilirler. Bu bağlamda görülecektir ki bilgisayar işletmeciliği oldukça geniş bir alana hâkim bir yapıya sahip olduğundan ötürü kişilere diledikleri çalışma alanına kolaylıkla yönelmeleri noktasında destek sağlar. Eğer siz de bilgisayar işletmecisi olarak meslek sahibi olmak ve sektöre dâhil olmak isterseniz, kurumuzla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve kurs programımıza hemen kayıt olabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Programının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kurumumuz bünyesinde eğitim faaliyetlerini başarılı ve kursiyerlerimiz açısından verimli bir şekilde yürütmekte olduğumuz bilgisayar işletmeciliği eğitimi sonrasında yine kurumumuz tarafından verilen sertifika E-Devlet onaylı olma özelliğine sahiptir. Bu bağlamda bakıldığında, işverenler işe alımlar esnasında bu sertifikaların E-Devlet onaylı olup olmadığı noktasında büyük bir dikkat göstermektedirler. Ancak pek çok kuruluşun verdiği sertifika bu onayı bünyesinde barındırmadığından ötürü kursiyerler iş bulma aşamasında sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Kurum olarak E-Devlet onaylı sertifika veriyor oluşumuz sayesinde üyelerimizin oldukça kolay ve hızlı bir biçimde iş sahibi oldukları görülmektedir. Bu noktada eğitim sürecinizi başarılı bir şekilde bitirmeniz ardından verilecek olan bu sertifika sayesinde dilediğiniz alanda meslek sahibi olma olanağını elde edebilir ve aynı zamanda da onaylı bir sertifikaya sahip olmanızın yardımı ile alanınızda sahip olduğunuz donanım ve bilgi birikimini kanıtlayabilirsiniz.

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.