Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek için E-Devlet Onaylı Mesleki Eğitimler

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Mesleki yeterlilik belgesi, belgelendirme kuruluşları tarafından, ulusal yeterliliklerde tanımlanan esaslara göre uygulanan ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinin sonunda başarılı olabilen bireylere verilmektedir. Bu yeterlilik belgesi birçok farklı sektörde meslek edinmeyi sağlamaktadır ve bu sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Sağlık sektörü, gün geçtikçe büyüyen ve personel açığı da aynı oranda artan bir alandır. Bu bağlamda meslek edinmek isteyen bireyler açısından tercih edilirliği de oldukça yüksektir. Sağlık sektöründe çalışmak için üniversite sınavının ardından eğitiminizi tamamlayabilir ya da kurs programları sayesinde üniversite eğitimine gerek kalmadan iş hayatına daha hızlı bir şekilde dahil olma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer siz de sağlık sektöründe bir meslek edinmek istiyor ve bu sebeple bir sertifika almaya ihtiyaç duyuyorsanız, bu noktada sizlere vereceğimiz çeşitli eğitimler sayesinde en büyük yardımı sağlamak için hazırız. Alacağınız eğitim sonrasında alanınızda gereken yetkinliğe ulaşarak kolayca iş bulabilirsiniz.

E-Devlet Onaylı Mesleki Eğitim

Son dönemlerde bir an önce meslek sahibi olmak isteyen birçok birey, sertifika kursları ya da üniversiteler bünyesinde eğitim alarak iş hayatına girme fırsatı yakalıyor. Bu eğitimi kursta almak isteyen bireylerin dikkat ettikleri ilk husus, kurumun verdiği sertifikanın E-Devlet onaylı olup olmamasıdır. Bu durumun temel sebebi, alacakları sertifikanın E-Devlet üzerinden sorgulanabilir olması. Mesleki eğitim sertifikası veren birçok kurum ve kuruluş olmasına rağmen, bu onayı bulunduran bir sertifika veren kurumların sayısı ise sınırlı. Bu noktada kurumumuz sizlere E-Devlet onaylı sertifika almanızı sağlayarak, alanınızda sahip olduğunuz bilgi ve yetkinliği kanıtlamanıza ve iş hayatında zorluk yaşamamanıza yardımcı olacaktır.

Yönetmelikteki Yeri Nedir?

Kurum ve kuruluşlar tarafından verilen bu sertifikalar yeterli geçerliliğe sahiptir ve yönetmelik bünyesinde güvence altındadır. Mesleki eğitim belgesi yönetmeliği, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında belirlenmiş olup çok tehlikeli mesleklerde faaliyet gösterenlerin mesleki eğitim usul ve esaslarını düzenleyen bir kanundur. Kanunun Ek-1 maddesinde bulunan meslek gruplarında çalışanların mesleki eğitim belgesi alma zorunluluğu bulunur. Ayrıca MYK 5544 sayılı kanunda belirtilmiş olan tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler haricindeki zorunlu meslekler için de belge zorunluluğu olduğu bildirilmiştir. Yeterlilik belgesinin zorunlu hale gelmiş olması, işçi güvenliği ve sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kanundan ardından, çalışmak istediğiniz kuruma gerekli belgeleri sunmanız zorunlu hale gelmiştir. 

Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek için E-Devlet Onaylı Mesleki Eğitimler

E-Devlet Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

E-Devlet onaylı sertifika almak düşünülenin aksine zahmetli bir iş değil, oldukça kolay. Tercih edeceğiniz mesleğe karar verdiyseniz ve sağlık sektöründe çalışmak için E-Devlet onaylı eğitim ve sertifika almak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken şey eğitim programlarımızdan dilediğinize kayıt olmak ve eğitime başlamaktır. Kayıt olma süreciniz hakkında detaylı bilgiye dilerseniz web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğitim sürecinizi başarıyla tamamladıktan ve gerekli sınavları geçtikten sonra sertifikanız, E-Devlet sisteminde görüntülenebilir şekilde kurumumuz tarafından oluşturulacaktır. Bu sertifika sayesinde, eğitim aldığınız meslek hakkında bilgi ve yetkinliğinizi işvereninize kanıtlar ve bu alanda iş bulabilme fırsatını sağlarsınız.  

Eğitim Süreci

Eğitimlerimizin süresi 1 ay olmakla birlikte, online bir şekilde kurumumuzun sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Programımıza kayıt olan bireyler, eğitim video ve sunumlarını öğrenci panellerinde görüntüleyebilmektedir. Bu sayede dilediğiniz gün ve zaman aralığında uzaktan eğitim sayesinde programınıza devam edebilmeniz mümkündür. Eğitimlerimizin içeriği birbirlerinden farklı olup detaylı bilgi almak için kayıt olmak istediğiniz programın içeriklerini ilgili alandan inceleyebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için, size bildireceğimiz kullanıcı adı ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Ardından yapılacak olan yeterlilik sınavları her ayın 21. gününden itibaren erişime açılır ve ayın son gününe kadar aktif halde bulunur. Sınavın belirtilen zaman aralığı içerisinde tamamlanması gerekmekte olup bu sınavdan yalnızca 50 ve üzeri alan bireyler eğitimi başarı ile tamamlayarak sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Sertifika kazanmaya hak kazanan bireylere E-Devlet üzerinden sertifikaları kurumumuz tarafından teslim edilecektir. Eğer eğitim programı ve süreci hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, web sitemizde bulunan iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Onaylı Hangi Sertifikaları Almak Mümkün?

Günümüzde birçok kurum ve kuruluş farklı meslek dallarında yetkinlik elde etmenizi ve bunu kanıtlamanızı sağlayacak sertifikalar vermektedir. Edinmek istediğiniz mesleğin online eğitim programına başvurarak eğitimlerinizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bu hususta E-Devlet onaylı sertifika veren kurumlarda tercih edebileceğiniz farklı seçenekler de bulunmakta. Kurumumuz bünyesinde eğitim verdiğimiz alanlar: Diş hekimliği asistanlığı, eczane yardımcılığı ve tıbbi sekreterlik ve dokümantasyondur. Eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra gerekli sınavı geçmeniz halinde kurumumuz, E-Devlet Onaylı sertifikanızı sizlere teslim edecektir. 

Sağlık Sektöründe Çalışmak İçin Sertifika Almak

Sağlık sektöründe her geçen gün büyümesinden ve artan personel ihtiyacından dolayı üniversitelerde yeni eğitim programları açılmakla birlikte, çeşitli kurum ve kuruluşlar birbirinden farklı eğitim programları oluşturarak üniversite okumaya gerek kalmadan bireylerin meslek edinmesinde ve bu personel açığının kapatılmasında büyük rol oynamaktadır. Bu noktada, sağlık sektöründe çalışmak için kursların sağladığı programları tercih etmek sizler için bir avantaj olabilir. Sağlık sektöründe çalışmak isteyen bireyler, kurumumuz bünyesinde diledikleri eğitimi alabilirler.

Diş Hekimliği Asistanlığı

Diş hekimliği asistanlığı eğitimimiz kapsamında, diş hekimliği ile ilgili temel kavramlar ve materyalleri öğrenecek olup muayenehanenin işlevini hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Eğitimimizin bir diğer parçası ise temel sterilizasyon ve dezenfeksiyon prensipleri olmakla birlikte diş hekimliğinde kullanılan cihazlar, aletler ve temel sarf malzemeler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerektiğinden eğitimimiz bu başlıkları da içermektedir. Diş hekimi asistanının genel görev tanımı içerisinde hasta kayıtları, dental ve medikal bilgilerinin kaydedilmesi bulunmakla birlikte muayenehanede kullanılan cihaz ve aletlerin temizliği, bakımı ve korunması yine diş hekimi asistanının sorumluluğundadır. Bu noktada, bünyemiz dahilinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup ihtiyaç duyulan yeterliliğe sahiptir. Bu sertifikaya sahip bireyler devlet hastanelerinde veya özel diş sağlık merkezleri ve muayenehanelerde çalışabilmektedirler.

Eczane Yardımcılığı Kursu

Eczane yardımcısı, eczanenin her türlü işleyişine destek olmak üzere eczacı gözetiminde çalışan kişidir. Son dönemde bu mesleğe sahip personel ihtiyacının her geçen gün artıyor oluşu, eczane yardımcılığı eğitimi veren kurum ve kuruluşlarının sayısının da hızla artış göstermesine neden olmuştur. Bu mesleki yeterliliğe ulaşmak için üniversite sınavına girebilir ve eğitiminizi tamamlayabilir ya da kurslar aracılığı ile mesleki sertifikanızı alarak çalışmaya daha hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu noktada eğitimimiz, temel düzeyde sağlık bilgilerinin yanında; farmakoloji, tıbbi terminoloji, çeşitli sistemler için kullanılan ilaçlar, muhasebe bilgileri, word ve Excel programlarının kullanımı, ilaç kullanımı, ilaç dozu ayarlama, sisteme reçete girişi konularında yetkinlik kazanmanızı sağlar. Bu noktada bünyemiz dahilinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup, ihtiyaç duyulan yeterliliğe sahiptir ve size dilediğinizce özel sektörde veya kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma imkanı sağlar.

Tıbbi Sekreterlik ve Dökümantasyon

Tıbbi sekreterlik ve dökümantasyon, hasta kabul olarak da adlandırılmaktadır. Bünyemiz dahilinde alacağınız eğitim kapsamında, sosyal hayatta ve iş hayatında iletişim konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Eğitimimize, randevu ve konuk kabulü ayrıca problem çözme konusunda da yetkinlik kazanmanız için çeşitli video ve sunumlar, tıbbi terminoloji (tedavi hizmetleri) ve tıbbi arşivleme konusunda da bilgilendirmeler dâhil edilmiştir. Hasta kabul personellerinin görev tanımı içerisinde hastaların başvurusundan itibaren hastaya ait tüm evrakların uygun hale getirilmesi, giriş işlemlerinin tamamlanması, çıkış esnasında gerekli evrakların hastaya ve hastaneye sunulması, çıkış işlemlerinin sağlanması gibi görevler bulunmaktadır. Bu personellerin çalışabilmek için üniversite veya kurs aracılığı ile MEB onaylı bir sertifikaya sahip olması gerekmektedir. Bu noktada bünyemiz dahilinde alacağınız eğitim ve sertifika, alanınızda çalışmanız için gerekli tüm bilgileri içermekte olup, ihtiyaç duyulan yeterliliğe sahiptir. Bu sertifikaya sahip bireyler üniversite hastaneleri, sağlık ocakları ya da devlet hastaneleri gibi birçok yerde çalışabilmektedir.

Kimler E-Devlet Onaylı Sertifika Alabilir?

Meslek değişikliği yapmak isteyen, yeni bir yetkinlik kazanmayı amaçlayan ya da üniversite okumaya kıyasla daha hızlı bir şekilde iş sahibi olmak isteyen bireyler sertifika programlarını tercih edebilir. Onaylı sertifika almak için herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte, kurs programımıza kayıt yaptırmış olup eğitim sürecini başarı ile tamamlayarak kurumumuz tarafından yapılacak olan gerekli sınavda 50 ve üzeri olan geçerli notu alan her birey, bünyemizce sertifika alabilir.

Blog

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.