E-Devlet Onaylı Sertifika

Formu Doldurun

Sizi Arayalım

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.

Günümüzde birçok kurum ve kuruluş meslek sahibi olmak isteyenler için sertifika kursları açarak birçok kimseye kurs veriyorlar. Kurslarda alınan eğitimler neticesinde herkes ilgi duyduğu alanda veya iş yapmak istediği sektörde geçerli bir sertifika sahibi olabiliyor. Ancak süreç iş arama, işe başvurma sırasına kadar ilerleyince kurumlar sertifikalarda E-Devlet onaylı olup olmaması üzerinde duruyor. Bu çerçevede E-Devlet onaylı sertifikaların bu konuda daha geçerli ve kabul edilebilir olduğu görülüyor.

Üniversitelerde veya özel eğitim kurumlarında görülen kurslar neticesinde alınan sertifikaların E-Devlet onaylı olması bu bağlamda gerekli oluyor. Sertifika veren birçok kurum verdikleri sertifikaları E-Devlet onaylı olması için devletle entegre bir halde çalışıyorlar. Bu sayede alınan sertifikalar E-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor ve daha çok kabul görüyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta sertifikanın E-Devlet üzerinden sorgulanıp görüntülenebilmesi E-Devlet onaylı olması anlamına gelmiyor. Dolayısıyla sertifikalar üzerinde herhangi bir onay gücüne sahip olmayan E-Devlet platformu sadece görüntüleme amaçlı hizmet veriyor.

Bütün bunlarla birlikte eğer sertifika almak için eğitim aldığınız kurum kamu kuruluşları tarafından kabul görüyorsa buradan aldığınız sertifika da devlet tarafından kabul görmüş yani E-Devlet onaylı sertifika almış olduğunuz anlamına geliyor. Biz de sitemizde E-Devlet onaylı kurslarımızla sizlerin hizmetindeyiz. Kaliteli eğitim programımızı tamamladığınızda tüm devlet kurumlarında geçerli bir sertifikayı sizlere sunuyoruz.

E-Devlet Onaylı Sertifika Veren Kurumlar

Türkiye’de sertifika programları en çok üniversiteler tarafından veriliyor. Bu çerçevede hem eğitim hayatında hem de iş hayatında kişiler için gerekli olan sertifikalar üniversitelerden alındığında son derece güvenilir ve geçerli bir eğitim tamamlanmış oluyor. Bu sebeple diğer kurumlar nezdinde eğitimin geçerliliği konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Bununla birlikte özel kurumlarda verilen sertifika eğitimleri belirli meslek dalları üzerinde yoğunlaşırken üniversitelerde verilen sertifika eğitimleri birçok farklı meslek dalında ve ayrıntılı bir şekilde uzman kişiler tarafından veriliyor.

Türkiye’de hemen bütün üniversiteler çeşitli birçok dalda sertifika eğitimi veriyor. Bu üniversitelerin isimlerini tek tek burada belirtmek oldukça zor olacaktır. Çünkü her üniversitenin ilgili fakültesi sertifika programları açısından yetkili ve etkili bir hizmet ortaya koyuyor. Bu yüzden ilgilendiği alanda sertifika almak isteyenler hangi üniversiteye başvurmak isterlerse ilgili sertifikanın o üniversitede verilip verilmediği konusunu araştırmaları gerekiyor. Ayrıca üniversitelerden alınan sertifikaların tamamı devlet onaylı olduğu için iş hayatında son derece geçerli ve kabul edilebilir belgeler oluyor.

Peki neden üniversiteleri değil de özel kursları tercih etmelisiniz ? Bu sorunun cevabı oldukça basit. Üniversiteler lisans ve ön lisans düzeyinde eğitimler vermektedir. Kurslarını sağladığımız alanlarda ise buna ihtiyaç yoktur. Bununla birlikte, kurslarımız online içerikleriyle ev imkanlarında tamamlanabilir ve üniversite diplomalarına benzer şekilde geçerliliği vardır.

E-Devlet Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi devlet onaylı kurumlardan alınan sertifikaların tamamı E-Devlet onaylı sertifika anlamına geliyor. Bu yüzden her alanda geçerliliklerini koruyorlar. Bu sertifikaları almak için bir eğitim kurumuna başvurmak, kurs ücretini yatırmak ve sertifika için belirlenen ders saatini tamamlayarak eğitimi bitirmek gerekiyor. Eğitimin sonunda verilen sertifikalarla sertifika alma süreci tamamlanmış oluyor.

Devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan alınan sertifikalar E-Devlet platformu üzerinde de görüntülenebiliyor. Biz de devlet tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olduğumuzu belirtmek isteriz. Kursumuz sonunda elde ettiğiniz sertifikanızı E-Devlet şifresi ile platforma giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca buradan sertifikanızın çıktısını aldığınızda E-Devlet onaylı sertifikanızı da almış oluyorsunuz. Yani E-Devlet onaylı sertifika almak için çok özel şartlar gerekmiyor. Süreç bu şekilde işliyor. Bunun için sahip olmanız gereken tek bilgi E-Devlet şifresi oluyor.

E-devlet Onaylı Sertifika Nedir Nedir?

E-Devlet Onaylı Hangi Sertifikalar Var?

Türkiye’de aklınıza gelen her türlü meslek dalında farklı sertifikalar verilmektedir. İlgi duyduğunuz veya uzmanı olmak istediğiniz alanda ister özgün ister de online sertifika programlarına başvurarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.  Hem üniversitelerde hem de özel eğitim kurumlarında birçok sertifika için eğitimler verilmektedir. Bunları da burada tamamen belirtmek oldukça zor olacağından sadece çok ilgi duyulan sertifika programlarından birkaçını belirtmekle yetineceğiz. Merak ettiğiniz alanlar için devlet onaylı sertifika eğitimleri ile ilgili bilgileri sizler de internet üzerinden veya ilgili kurumla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Biz de kurumumuzda aşağıdaki kursları bitirdiğiniz takdirde E-Devlet Onaylı sertifikanızı sizlere teslim ediyoruz.

Tıbbi Sekreterlik - Hasta Kabul Kursu

Tıbbi sekreter, sağlıkla ilgili istatistikî verileri derleyen, analiz ederek ilgili birimlere rapor edebilen, tıbbi ünitelerdeki haberleşme ve yazışma hizmetlerini yürüten, bilgileri toplayıp belgeye dönüştürebilen sağlık personelidir.

Diş Hekimliği Asistanlığı Kursu

Diş hekimi asistanı, dişçilik ile ilgili istatistikî verileri derleyen, rapor edebilen, haberleşme ve yazışma hizmetlerini yürüten, bilgileri toplayıp belgeye dönüştürebilen sağlık personelidir.

Eczane Yardımcılığı Kursu

Eczanelerde çalışabilmek, eczacı yardımcısı olabilmek için gerekli bu eğitim sonucunda ilaçlar ile ilgili bilgilere, istatistiklere sahip olacaksınız.

Meslek Edinme Kursu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

E-Devlet Onaylı Sertifika İçin Gerekli Şartlar

Sertifika programları kendi alanlarında adaylardan bazı şartla isteyebiliyorlar. Bu da eğitim kurumuna veya alınmak istenen ilgili daldaki sertifika programına göre değişiklik gösterebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yukarıda da birkaç kez belirttiğimiz gibi sertifika için kurs alınan eğitim kurumunun devlet tarafından onaylı olması. Yoksa yetkisiz yerlerden alınan sertifikalar ileriki süreçte ciddi sıkıntılar doğurabiliyor. Tıbbi Sekreter Kursu olarak sizlere sunduğumuz devlet onaylı kurslarımızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bunlarla birlikte E-Devlet onaylı sertifika almak için önemli bir şart bulunmuyor. İlgili sertifikanın şartlarını karşılamak yeterli oluyor. Sertifika ücretini yatırmak, ilgili ders saatini tamamlamak alınmak istenen sertifikayı almak için yeterli oluyor. Ancak bazı sertifika programları kendi içerisinde farklı şartlar isteyebiliyorlar. Bu durumda da eğitimi alınmak istenen sertifika programının şartlarına hâkim olarak bu şartları yerine getirmek gerekiyor.

Sağlık Sektöründe Meslek Edinmek için E-Devlet Onaylı Mesleki Eğitimler başlıklı içeriğimizi de okumak ister misiniz?

E-Devlet Onaylı Sertifika Nasıl Sorgulanır?

Devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan alınan sertifikalar E-Devlet platformuna yüklenip buradan görüntülenebiliyor. Buradan görüntülediğiniz sertifikalar için E-Devlet üzerinden sorgulama yapmanız gerekiyor. Bunun için de şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • E-Devlet platformuna giriş yapıp almış olduğunuz sertifikayı görüntüleyebilmek için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor.
  • Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden çok uygun bir fiyata şifrenizi edinebilirsiniz.
  • E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra internet üzerinden E-Devlet platformuna ulaşmanız gerekiyor.
  • Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak E-Devlet platformuna giriş yapıyorsunuz.
  • Daha sonra sağ üst köşedeki arama kutucuğuna sertifika yazdığınızda ilgili sertifikalarınız karşınıza gelecektir. Sorgulamak istediğiniz sertifikayı seçerek buradan görüntüleme yapabilirsiniz.
  • Görüntülediğiniz sertifikanızın eğer çıktısını almak isterseniz yine sağ üst köşede yer alan yazdır butonuna tıklayarak dijital olarak görüntülediğiniz sertifikanızı fiziki olarak da E-Devlet platformundan çıkarabilirsiniz.
  • Bu süreç sonucunda E-Devlet sertifika sorgulama işlemi tamamlanmış oluyor.

İlginizi çekebilir: Uzaktan Eğitim Nedir? Avantajları Nelerdir?

E-Devlet Onaylı Sertifika Ücretleri

Sertifika eğitimleri belirli ücretlerle yapılıyor. Özellikle özel eğitim kurumlarında alınan eğitimler belirli bir ücrete tabi oluyor. Kamu kurumlarında verilen eğitimlerde de belirli ücretler olsa da birçok sertifika eğitimi ücretsiz ve online olarak veriliyor. Bu çerçevede E-Devlet onaylı sertifika olmadığı için sadece E-Devlette görüntülenebilen sertifikalar olduğu için bu konuda da herhangi bir ücret bulunmuyor. Ücretler sadece sertifika özelinde belirleniyor ve bunu da sertifika eğitimini veren kurum belirliyor.

2022 yılı ile değişkenlik gösteren piyasa şartları sebebiyle birçok eğitim kurumunda verilen sertifika eğitim programları da ücretlerinde artış yapıldı. Burada sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değil. Çünkü her eğitim kurumu verdiği sertifika eğitimi için ücretini kendisi belirlerken her sertifika alanı için de ayrı ücret belirlemesi yapılabiliyor. Burada fiyatlandırmalar belirlenirken dersin kapsamı, eğitim sonunda sahip olacağınız yetkinlik, kurstaki eğitmen kadrosu oldukça önemli olduğu gibi eğitimi veren kurumun köklü ve profesyonel hizmet sağlaması da büyük önem taşımaktadır.

Blog

Sizi Arayalım mı?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) bilgilendirmesini okudum ve kabul ediyorum.
Firmanın, tarafıma sms yoluyla ticari elektronik ileti göndermesi için iznim vardır.